КЗССР "Ліцей імені Героя України Миколи Паньківа "

четвер, 6 лютого 2020 р.

Стежками Михайла Вербицького


   Історія міської ратуші у Самборі розпочалася наприкінці 14 століття, після отримання містом Магдебурзького права. Перша самбірська ратуша була дерев'яною: у 1498 році вона згоріла разом із навколишніми будівлями. На початку 16 століття збудували нову одноповерхову ратушу, але незабаром (у 1637 році) її спіткала доля попередниці.
  Сучасну самбірську ратушу будували майже 30 років. Двоповерхова кам'яна споруда з восьмигранною вежею і ліхтарем, з'явилася в 1670 році. Архітектурний стиль – класицизм і ренесанс. Помітно, що майстри, які зводили ратушу, перебували під впливом творів італійських майстрів. У 1844 році самбірська ратуша дещо змінила свій вигляд: були добудовані вхідні портики, облаштовано нові фасади та змінено місце входу. А у 1885 році вежу будівлі прикрасив годинник, куплений у Празі. На той час ціна його була просто нечуваною – цілих 1200 злотих! Годинник був з боєм, циферблати прикрашали вежу з 4 сторін і підсвічувалися, коли на Самбір опускалися сутінки. Насолодитися красою, створеною руками майстрів 19 століття, можна і нині, правда, з лівого боку циферблат не працює. Над портиком бокового входу встановлено герб Самбора, який перезатвердив для міста австрійський цісар Йосиф ІІ 26 червня 1788 року.
    Існує легенда, що Лжедмитрій І із балкону ратуші у Самборі виголосив першу промову до шляхти, у якій він закликав організувати похід на Москву. До речі, самбірська ратуша і сьогодні використовується за призначенням: тут знаходиться міська рада. Подолавши 108 сходинок, учителі піднялися на ратушу та помилувались містом.








                                    


                                       


                                             
                                                                                                                         Зупинка ІІ

Немає коментарів:

Дописати коментар