КЗССР "Ліцей імені Героя України Миколи Паньківа "

пʼятниця, 19 квітня 2019 р.

Борислав

     Церкву Святої Анни в Бориславі збудовано на початку 20 століття як католицький храм на честь святої Варвари. Автором проекту був архітектор Станіслав Маєрський, а інтер'єрним оформленням займався краківський художник Антоній Процайлович. Православній парафії храм перейшов у 30-тих роках, тоді ж змінилася і його назва. Церква функціонувала під час двох світових воєн, проте у 60-тих роках радянська влада перетворила храм на зерносховище. Трохи згодом у стінах церкви відкрили краєзнавчий музей. Церкву Анни передали греко-католицькій громаді 1989 року. Справжній її розквіт почався з 2009 року, коли парафію очолив отець Роман Василів. Саме завдяки ньому святиня стала одним із головних паломницьких об'єктів Львівщини. Адже отець Роман за цей час зібрав колекцію із понад 700 християнських реліквій з усього світу.
   Перші мощі у храмі з'явилися до святкування 20-ліття оновленого храму, їх отець Роман позичив. Згодом він почав привозити реліквії із мандрівок до інших церков, і зараз у колекції можна побачити такі святині: Мощі усіх 12 апостолів. Ікону Божої Матері, у яку вмонтовано шматочок ризи Богородиці. Мощовик із 54 реліквіями, пов'язаними з життям Ісуса Христа. «Апостольський»  мощовик із колекцією трьох хрестів – Животворящого хреста Ісуса Христа , а також хрестів святих Петра і Андрія. Мощі чотирьох євангелістів. Мощі 72 учнів Ісуса. Мощі Святого Валентина. Мощі отця Піо. І це ще далеко не повний перелік. Щоб побачити їх усі, потрібно  обов'язково відвідати цей храм.
    В оформленні церкви Святої Анни перегукуються стилі неоготики та неоромантизму. Її збудовано із червоної цегли та каменю і вкрито дахівкою. Храм має високу дзвіницю, на якій розміщено годинник, та 10 великих вікон із вітражами дивовижної краси, справжніми витворами церковного мистецтва. Храм дуже світлий усередині, насичений сонцем, на якому виблискує золото та розмальовані стіни.  Головний вівтар прикрашає образ святої Варвари, а вхід обрамлено порталом із двома напівколонами. Вражає також стеля, поділена на секції, кожну з яких розписано зображеннями святих.



















Немає коментарів:

Дописати коментар